Play Therapy- to terapia zabawą
Poprzez bawienie się terapeuci mogą pomóc dzieciom w nauczyć się bardziej adaptacyjnych zachowań w sytuacjach, w których dziecko prezentuje deficyty emocjonalne, czy społeczne.

Gdzie szukać figur do SandPlay (i nie stracić rocznej pensji)?

Tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza! – to słowa Walta Disneya, które mówią o bogactwie naszej wyobraźni, ale też o tym, że są rzeczy wykraczające poza nią. Tak również można myśleć o przygotowaniu zestawu do SandPlay: tylko nasza wyobraźnia ogranicza nas w poszukiwaniu figur do zestawu. Wiemy już z poprzednich postów, jakich kategorii figur potrzebujemy. Teraz najważniejsza jest cierpliwość w kolekcjonowaniu i otwartość w poszukiwaniu.

Źródła pozyskiwania figur do SandPlay

Znajomi i przyjaciele

Pierwszym źródłem, jakie macie pod ręką, są Wasi znajomi i przyjaciele. Mogą oni mieć nieużywane już przez ich dzieci zabawki, których jeśli nie będą chcieli oddać, to może odsprzedadzą za symboliczną złotówkę. W każdym razie warto sprawdzić to najtańsze źródło.

Jeśli pracujecie w szkole, przedszkolu, poradni – zapytajcie koleżanek z pracy o minifigury lub zorganizujcie zbiórkę używanych figur.

Garażówki

Kolejne źródło to „garażówki”, czyli domowe wyprzedaże. Dzięki m.in. Facebookowi, społeczności lokalne organizują tzw. garażówki – lokalne giełdy rzeczy z garaży. Garażówki to nieskończone źródło figur.

Sklepy z używaną odzieżą

Inne źródło oryginalnych figur to sklepy z używaną odzieżą. Prawie w każdym z nich znajdują się kartony, kosze z używanymi zabawkami, figurami, częściami gier i konstrukcji. Osobiście znalazłam w nich niby-jaskinie, łodzie, rozkładany zamek czy kufer piratów – nie do kupienia w sklepie.

Sklepy stacjonarne

Kolejne źródło to sklepy. I tu nie dajcie się zwieść wyobraźni, bo pisząc „sklepy” mam na myśli te nie tylko z zabawkami! Proponuję sprawdzić sklepy z pamiątkami, modelarskie, akwarystyczne, zoologiczne, sklepy z dekoracjami do ciast, kwiaciarnie.

Sklepy on-line

Następne źródło to zakupy on-line. OLX, Allegro, Amazon – to najpopularniejsze platformy sprzedażowe, na których w pierwszej kolejności szukajcie przedmiotów używanych, a potem nowych, najlepiej firm: Schleich, Bullyland, Safari Ltd., Collecta, Papo. Podaję specjalnie nazwy największych producentów, aby za ich pomocą wyszukiwać figury, które są czasem tak głęboko schowane w różnych kategoriach sklepu, że nie można do nich dotrzeć. Wpisanie nazwy producenta (np. Papo) w sklepie on-line Empik daje wynik wyszukiwania ponad 500 figur!

Oczywiście najszybciej zakupicie figury w sklepach on-line. Podaję listę polskich sklepów, które odwiedzam w poszukiwaniu promocji na figury:

To tylko niektóre z wybranych. Nie podaję sklepów zagranicznych, bo tych są tysiące, ale koszty dostaw zniechęcają do zamówień.

Mam nadzieję, że przede wszystkim będziecie figury kolekcjonowali, zamiast tylko zbierać, bo zbieranie szybko się skończy, a budżet nie pozwoli na prawdziwe kolekcjonowanie.

W kolejnym poście przejdziemy już do najważniejszego narzędzia terapeutycznego w pokoju do SandPlay, czyli terapeuty. Jaka jest jego rola? Czy ma być niedyrektywny, czy dyrektywny? O tym napiszemy w kolejnym poście.

Dowiedz się więcej


Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Zadzwoń do nas
+48 501 460 714
Adres

PLAY THERAPY POLAND
Aleja Marszałka Jozefa Piłsudskiego 4A  lokal 2 (I piętro)
05-077 Warszawa

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU